← zpět na výpis příspěvků

13. října 2015

Samurajská invaze

Už jsem tady zase. Dnešní novinka se týká výhradně nové události. Do světa Goodgame Empire dorazili obávaní japonští nájemní bojovníci - Samurajové. Prosluli zejména svojí taktikou, kdy útočili na citlivá místa na soupeřově těle (krk, podpaží...). Po velmi krátkém naučném okénku - vzhůru za novým dobrodružstvím:

Samurajská invaze

Nová událost kopíruje v principu Nomádskou invazi, o které jsem tu již psal. V okolí vaší pevnosti se vygenerují samurajské hrady ovládané počítačem. Pokud na ně podniknete útok, můžete získat speciální samurajskou měnu, kterou vsadíte v mini hrách a můžete vyhrát zajímavé ceny. Událost bude pro jednotlivce i pro celou alianci.

Samurajská invaze

Samurajské hrady

  • na samurajské hrady lze útočit pouze jako jednotlivec, hromadný alianční útok není možný
  • vzdálenost mezi samurajským ležením a vámi je vždy stejná; je tedy jedno, z jakého místa vojáky vyšlete
  • čím vyšší úroveň samurajský hrad má, tím větší kořist si odnesete, ta spočívá ve zdrojích nebo speciální samurajské měně
  • level samurajského hradu bude nastaven v okamžiku začátku události a bude se odvíjet od vaší aktuální úrovně, level hradu se s každým dalším vaším útokem zvýší
  • na hrad můžete zaútočit klasicky nebo stínovým útokem nebo poslat špehy

Karetní hra v rámci Samurajské invaze

Samurajskou měnu, o které píši výše, bude možné vložit jako sázku do karetní hry. V principu budete otáčet karty a pod nimi hledat odměny. Nejlepší možnou cenu získáte tak, že odkryjete pět cen bez toho, aniž byste během hledání odkryli tři prázdné karty.

Bonusy k samurajské měně

Podobně jako v Invazi nomádů tak i zde v Samurajské invazi bude možné získat bonusy k samurajské měně. Můžete si je zakoupit nebo získat jako odměnu. Bonusy není možné uchovávat, po té co je získáte, budou rovnou použity.

Samurajský kupec s nástroji

Kupec prodává speciální obléhací zbraně, které lze použít pouze v bitvě proti samurajům (nelze je tedy používat v boji proti hráčům, v běžné bitvě). Po skončení Samurajské invaze vám zbraně zůstanou a můžete je použít v další Invazi.

-----

Další změny se týkají Invaze cizího impéria:

  • hrady, na které budou útočit páni s vysokým levelem, budou mít větší hradní posádku
  • útok cizích hradů bude pro pány na vysoké úrovni podstatně "krutější"
  • hradní páni s levelem 70 budou moci v boji proti nepřátelům na zhruba stejné úrovni používat legendární schopnosti

To by bylo vše. Co říkáte na novou událost? Vyjádřete se v komentářích níže.


Komentáře