Základní otázky Goodgame Empire

Na fóru Goodgame Empire jsem se pídil po tom, co lidi nejvíc zajímá, na co se nejvíc zkušenějších hráčů ptají. V tomto textu přináším přehled nejčastěji kladených otázek a stručné odpovědi, které nováčkům usnadní první kroky ve hře.

1) Jak na změnu názvu hradu?

Není nic snazšího. Navštiv svůj hrad a v okně správy hradu vidíš tlačítko pro změnu názvu. To je přesně ono.

2) K čemu slouží generálové?

Důstojníci ti umožní vyslat svoji armádu do bitvy. Čím vyšší úroveň tvoje velitelství bude mít, tím více velitelských jednotek můžeš naverbovat. Ve hře existují bonusové předměty, které si můžeš zakoupit, a zlepšují schopnosti a efektivitu tvého velitele.

3) K čemu slouží špióni?

Jakmile dosáhneš sedmé úrovně, můžeš začít budovat krčmy, kde se scházejí špioni. Špioni získávají důležité informace o jiných hradních pánech. Opět zde platí přímá úměra, čím víc krčem máš, tím více špionů můžeš najmout. Čím více špehů pošleš na misi, tím je menší šance, že dojde k jejich odhalení a špehovaný pán se dozví o vaší misi. Pokud nebudeš klást velký důraz na přesnost získaných informací nebo na spáchání větších škod, pravděpodobnost, že špehové svoji misi zdárně dokončí, se značně zvyšuje. Zkrátka musíš najít ten správný balanc mezi velkým ziskem mise a rizikem odhalení.

V Goodgame Empire můžeš špiony využívat k následujícím činnostem:

  • Vojenská špionáž: špioni se zaměří na získání informací o stavu vojska a zbraní konkurenčního pána
  • Hospodářská špionáž: informace o množství surovin, které má daný pán k dispozici
  • Sabotáž: špioni zapálí budovy tvého nepřítele.

Pokud se chcete bránit vniknutí cizích špehů na vaše území, musíte na svém panství stavět strážnice (čím více, tím lépe).

4) Jak získám zlaté mince?

Mince získáš několika způsoby:

  • vyšleš na obchůzku svého výběrčího daní
  • za splněné úkoly; jako odměnu za výhru ve hře proti loupeživému baronovi
  • při obraně vlastního hradu
  • společně s nákupem rubínů (větší balíčky rubínů obsahují také zlaté mince)
  • koupit v obchodě

Tak hurá do toho, minimálně tví poddaní jsou připraveni přihodit do královské pokladnice nějaké ty zlaťáky.

5) Jak získat rubíny?

Rubín - to je skutečná vzácnost. Jednak je dostaneš za plnění XP úkolů a taky při postupu na další úroveň. Jinak si je musíte kupovat za reálné peníze v obchodě Goodgame Empire.

Každý hráč po registraci do hry obdrží jako dárek 300 rubínů. V případě, že budete mimořádně aktivní, můžete získat rubíny za přihlášení se do hry (pak se nacházejí v jedné z pokladnic).

6) Jak se dostat do aliance?

Jak se připojit k alianci: ve vyhledávači aliancí si vytipuješ svoji "vyvolenou", napíšeš zprávu správci s tím, že by ses k nim chtěl přidat a na základě rozhodnutí alianční rady obdržíš pozvánku (nebo taky ne, uvažuj realisticky - pokud máš level 5, pravděpodobně se nedostaneš do aliance, kterou tvoří převážně hráči s levelem 40+). Samozřejmě si můžeš založit vlastní alianci a pozvat do ní své kamarády (každá aliance nějak začínala…).

7) Jak mohu začít novou hru a jak svoji dosavadní hru přenesu do jiného světa?

Převést účet z jednoho herního světa do druhého nelze.

Pokud chceš začít novou hru se stejnou mailovou adresou, musíš počkat do doby, než se z tvého hradu stane zřícenina. V případě nižší úrovně hráče to trvá zhruba 7 dnů, hráči s vyšším levelem musí počkat až jeden měsíc. Pokud nechceš čekat, můžeš napsat na support, aby tvůj stávající účet zrušili a po kladném vyřízení tvého požadavku můžeš v klidu a pokoji začít novou hru.

Jenom pro úplnost dodádávám, že je možné si založit nový účet s jinou mailovou adresou.

8) Můžu hrát na více světech?

Je to možné. Ale pod jednou mailovou adresou smíš mít na každém světe maximálně jednu rozehranou hru.

9) Tolerují se výhružky nebo urážky?

Musíme rozlišovat. Jsou výhružky a výhružky. Uveďme si příklad. Pokud tě někdo kontaktuje s tím, že mu máš každý den poslat 200 jednotek od každé suroviny, v opačném případě tě čeká ocel a krev (nájezdy a pustošení tvojí země), tak toto je prostě běžná součást hry. Ale osobní útoky a výhružky jsou nepřijatelné (např. "Zjistím si tvoji adresu, najdu tě a špatně skončíš"). Za takovéto nepřípustné chování může být dotyčná osoba až trvale zablokována. O trestu rozhodne rada starších = support.

10) Jak získám čest?

Jednoduše - tak jako ve středověku. Čest získáš hlavně bojem. Musíš zaútočit na protivníka a vyhrát. Aktuální čest tvého protivníka je přímo úměrná tomu, kolik cti v případě vyhrané bitvy obdržíš ty. Tedy platí - pokud tvůj nepřítel nebyl příliš čestný, ty si v případě vítězství připíšeš čest blížící se nule :-).

V krušných začátcích, kdy máš nízký level, je k tobě hra opravdu milosrdná a obdržíš i čest za ty hráče, kteří žádnou nemají. Na druhou stranu pokud budeš opakovaně napadat výrazně slabší soupeře, obdržíš bonusovou zápornou čest :-). V praxi to tedy znamená, že nějakou čest ztratíš. To si pamatuj a dávej na to dobrý pozor!

11) Jak obchodovat?

Pokud chceš obchodovat, musíš nejprve postavit trh. Ten se ti zpřístupní, jakmile dosáhneš 9. úrovně. Pak už je to snadné. Úložný prostor obchodních povozů se dá zvýšit prostřednictvím výzkumné věže nebo přes Královský trh.

Toto je váš hrad Jak se vám líbí vaše vesnice? Pojďme je všechny do jednoho rozprášit Tak kdo se stane vaší příští obětí? Tak co postavíme tentokrát?


Komentáře